Angela Gaber zagra na Folkowisku 2021
Data publikacji: 15/03/21
Angela Gaber zagra na Folkowisku 2021

Angela Gaber zagra na Folkowisku 2021

 

Angela Gaber & Tomasz Dybała to duet który zna się od lat. Zapraszamy na spotkanie z polską piosenką i nie tylko. Zapraszamy do muzycznej opowieści która przeniesie Was w tkliwe góry i rozległe doliny, miejsca gdzie stykają się różne kultury i tradycje a także tam gdzie nie sięga wzrok…w kosmiczne przestrzenie.

Na swoim koncie mają debiutancki album „Opowieści z Ziemi” zarejestrowany w kamiennym kościele w Mrzygłodzie, który został zauważony i doceniony wśród jury konkursów takich jak: Festiwal Folkowy Polskiego Radia – Nowa Tradycji, Mikołajki Folkowe czy Festiwal Wschody oraz autorską płytę „Dobre Duchy” nagraną w modrzewiowej chacie Zagrody Magija w Bieszczadach. Album ten znalazł się w 1szej dziesiątce najlepszych folkowych płyt roku 2015 wg. Wirtualnych Gęśli. Patronat nad płytą objęli m.in. Program 2 Polskiego Radia, Radio RDC, Radio Rzeszów.

Angela Gaber na co dzień koncertuje ze swoim projektem Angela Gaber Trio. Łączą etno-folk z muzyką nowoczesną i brzmieniami alternatywy jak sama mówi poszukuje własnej pieśni…. Współpracuje również z zespołem Wa-Da-Da co języku amharskim „wadada” oznacza pokój i miłość. Zespól gra muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby, Brazylii ze spora domieszką rodzimych melodii. Angela od lat związana jest z Sanokiem. Inicjatorka galerii rzeczy i wydarzeń rozmaitych – Bazar Sztuki oraz Etno Galerii. oraz zespołem Wa-Da-Da.

Zespół koncertował na scenach takich festiwali jak: Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Wertep”, Międzynarodowy Festiwal „Jazz Bez..”, „Flugery Lwowa”, Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” czy Festiwal Kultury Alternatywnej SLOT ART


Na swoim koncie mają dwie płyty. „Dobre Duchy” – autorskie kompozycje oraz debiutancki album „Opowieści z Ziemi” współczesne aranżacje tradycyjnych pieśni karpackich. A także Nowe Brzmienie Bieszczad” czyli muzyczna składanka 4 zespołów: Angela Gaber + Trio, Matragona, Tołhaje i Widymo.

Zobacz też: