Autorka „Chłopki: opowieść o naszych babkach” na Scenie Słowa Folkowisko Festiwal
Data publikacji: 20/04/24

Joanna Kuciel-Frydryszak swoją opowieścią wprowadziła niemałe zamieszanie w polskiej sferze słowa, fenomen literacki i społeczny „Chłopek” pokazał ogromne zainteresowanie historią i rolą kobiet w naszym społeczeństwie. To, co wydarza się w Polsce dzięki “Chłopkom” to dojrzewanie społeczeństwa do prawdy o naszych najbliższych korzeniach. Ta książka jest doskonałym przykładem literatury faktu. Autorka oddaje głos bohaterkom opowieści, dzięki czemu ludzie, którzy dawniej byli “niemi”, dziś, po latach, stają się słyszalni.

Czy wiecie, że w książce znajduje się również kilka słów o akcji Jestem ze wsiStowarzyszenie Folkowisko? To dla nas ogromny zaszczyt i tym bardziej nie możemy się doczekać tego spotkania!

Jesteśmy pewni, że zadzieje się tu “żywa historia”, a opowieści opisane przez Kuciel-Frydryszak dopełnią się historiami przyniesionymi przez Uczestników i Uczestniczki festiwalu

Joanna Kuciel-Frydryszak to dziennikarka i absolwentka polonistyki z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zdobyła uznanie za swoje biografie, takie jak „Słonimski. Heretyk na ambonie” czy „Kazimiera Iłłakowiczówna Iłła”. Jej książka „Służące do wszystkiego” stała się bestsellerem w 2018 roku. Ostatnio wydana „Chłopki” również odniosła sukces, sprzedając się w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy. W 2023 roku została uhonorowana tytułem Wrocławianki Roku w kategorii twórczości, a jej książka „Chłopki” została uznana Książką Roku przez czasopismo „Książki. Magazyn do Czytania”.

Zobacz też: