Chcesz wziąć udział w Gorajeckim Jarmarku Cudów 2023? Wyślij zgłoszenie już dziś!
Data publikacji: 31/01/23

Rękodzielniczki i rękodzielnicy, reprezentantki i reprezentanci rzemiosł wszelkich, producentki i producenci regionalnych smakowitości, a także przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych, działających w sferze kultury lub ochrony środowiska naturalnego – zapraszamy do udziału w Gorajeckim Jarmarku Cudów! Zgłaszać się możecie już dziś, wypełniając formularz zgłoszeniowy, znajdujący się poniżej. Na chętnych czekamy do 31 maja 2023 r.

Gorajecki Jarmark Cudów to impreza towarzysząca Festiwalowi Folkowisko, która już na stałe wpisała się w jego scenerię. Przestrzeń łącząca kreatywnych twórców i producentów lokalnych przysmaków z najcudowniejszą publicznością świata, mieści się tuż za Biurem Festiwalowym. Zanim traficie na plac koncertowy, wkroczycie w obszar rękodzieła, rzemiosła, zdrowych przekąsek i zacnych napitków, stanowiących Strefę Rękodzieła i Strefę Gastro. Ale to nie wszystko! Szczególne miejsce na naszym Jarmarku zajmuje także Strefa NGO.

Od samego początku istnienia naszego Jarmarku dokładamy starań, aby stał się on miejscem popularyzacji wszelkich przejawów kultury materialnej i niematerialnej regionu. W szczególności dbamy o podtrzymywanie i upowszechnianie na nim lokalnych tradycji. Nasze wydarzenie systematycznie zyskuje na znaczeniu, przyczyniając się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz wspomagając gospodarczy rozwój regionu. Duży nacisk kładziemy też na niestandardowe formy edukacji artystycznej, które realizujemy poprzez organizację warsztatów i spotkań z Twórcami. Nasze wydarzenie staramy się organizować w duchu ekologii i poszanowania środowiska naturalnego.

Jeśli czujesz, że Twoja działalność wpisuje się w filozofię naszego Jarmarku Cudów – wyślij swoje zgłoszenie za pomocą ankiety > Formularz zgłoszeniowy / Submit an application / Заповніть анкету. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy do 31 maja 2023. Odpowiedź, czy Twoje zgłoszenie zostało zakwalifikowane do udziału w Jarmarku Cudów, otrzymasz od nas najpóźniej do 20 czerwca 2023.

Udział w Jarmarku Cudów jest odpłatny dla Wystawców, a opłaty są zróżnicowane w zależności od tego, w jakiej strefie będzie wystawione stoisko. W tym roku uczestnicy zobowiązani są do uiszczenia następujących opłat:

– stoisko w strefie rękodzieła – karnet 199 zł + 10% wartości sprzedaży;

– stoisko w strefie gastro – „mała” gastronomia* – karnet 249 zł + 10% wartości sprzedaży;

– stoisko w strefie gastro – „duża” gastronomia* – karnet 399 zł + 10% wartości sprzedaży;

– stoisko w strefie NGO – nieodpłatnie, ale warunkiem udziału jest przeprowadzenie warsztatów dla uczestników Festiwalu.

Przypominamy, że Wystawca, który wyrazi chęć przeprowadzenia nieodpłatnych warsztatów dla gości Festiwalu Folkowisko, może zostać zwolniony z całości lub części opłat.

Pytania prosimy kierować do Iwony Pawelec Burczaniuk, koordynatorki Jarmarku i Strefy Warsztatów, adres e-mail: jarmarkcudow.folkowisko@gmail.com, tel. 697 325 892.

_______________

* brane pod uwagę są wielkość stoiska i zużycie energii elektrycznej

Zobacz też: