DZIECIOWIOSKA, czyli COŚ DLA FOLKOWICZAN W KAŻDYM WIEKU
Data publikacji: 08/07/20
DZIECIOWIOSKA, czyli COŚ DLA FOLKOWICZAN W KAŻDYM WIEKU

DZIECIOWIOSKA, czyli COŚ DLA FOLKOWICZAN W KAŻDYM WIEKU

Już za kilka dni rozpocznie się Festiwal Folkowisko, największa impreza folkowa podkarpacia. W programie, oprócz koncertów, warsztatów i wykładów, znajdzie się także DZIECIOWIOSKA, która co roku przygotowuje dla najmłodszych wspaniałe atrakcje.

Każdy Folkowiczanin zasługuje na wspaniałą zabawę bez względu na wiek, dlatego stworzono miejsce przyjazne dzieciom: DZIECIOWIOSKĘ. Zapewnia ona specjalnie wydzielone i przystosowane dla dzieci miejsce tak, aby maluchy były bezpieczne, a rodzice mogli odetchnąć. Podczas festiwalu w DZIECIOWIOSCE działają wolontariusze i animatorzy, którzy organizują warsztaty dla najmłodszych, opowiadają bajki, plotą wianki, wykonują z dziećmi zabawki z drewna, organizują przeróżne gry i zabawy.

Jedną z atrakcji będzie Kopalnia Marzeń, czyli Zabawy dobrego ducha dla dzieci: „Podczas spotkania z nami, animatorami z Kopalni Marzeń będziecie mogli bezpardonowo być dzieckiem, albo jeśli nim już z jakiegoś powodu nim nie jesteście, to będzie to niepowtarzalna szansa przypomnieć sobie, o co w tym chodzi.”. W namiocie DZIECIOWIOSKI znajdą się także szczudła (małe, średnie, duże), skakanki, wielkie bańki mydlane, tunele animacyjne, zestaw do artystycznego malowania buzi i wiele innych.

 Tradycją Folkowiska jest również konkurs na najbrudniejsze dziecko. Jest to chyba ulubiony konkurs dzieci. Bieganie boso, tańczenie w deszczu, czy wojna na balony zapełnione wodą to obowiązkowe zajęcia, w których dzieci biorą udział.

W tym roku na dzieciaki czekają także mówione i śpiewane bajki przygotowane na kanwie legendarnych już opowieści Dziedka Olka, a wykonają je dla was Katarzyna Chodoń i Agnieszka Szeptalin jako Cicho Sza Bajki.

 Na Folkowisku zawsze znajdzie się coś dla dzieci – tych małych i tych już dorosłych! Więcej informacji o programie Festiwalu znajduje się na stronę internetowej: https://folkowisko.pl/. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.

Zobacz też: