Folkowisko Poprawiny, czyli wielki powrót do tradycji

Data publikacji: 09/07/23

STREFA RĘKODZIEŁA I RZEMIOSŁA

Joanna Rey
Krajki tkane ręcznie oraz odzież nimi zdobiona, lalki motanki, odzież (szarawary, sukienki, spódnice, bluzy) szyta z tkanin z odzysku/zerowaste – pod moja drugą marką “RE”, w której chcę się zająć jedynie ekologiczną ofertą powtórnie wykorzystując tkaninę/odzież.
Bartłomiej Gucwa
Pirografia, czyli utrwalanie na powierzchni drewna poprzez wypalanie wzorów, obrazków, czego tylko dusza i fantazja zapragnie.
Maria Kondrad
Ubrania lniane i wełniane marki “mawake”, warsztaty graficzne.
Joanna Kalisz
Robię rzeczy użyteczne z tych bezużytecznych. Z krawatów, kilimów, worków sznurków powalają przeważnie torby, saszetki, biżuteria, gumki czy inne gadżety, które sprawiają ludziom radość i są potrzebne.
Ewa Czyżowska
Karpacka biżuteria koralikowa – gerdany, sylianki, krywulki, tkactwo – gobeliny i ozdoby wykonane na drewnianej ramie tkackie i na mini krosienku.
Ganna Yarovenko
Jestem rzemieślnikiem z Kijowa, od początku wojny mieszkam w Polsce. Tworzę biżuterię w tradycyjnym ukraińskim stylu. Wykonuję lalki motanki, tradycyjne ukraińskie wianki dla dziewczynek oraz papierowe kwiaty.
Tomasz Kozdraj
Jestem muzykantem, pasjonatem i wielbicielem muzyki, a także twórcą instrumentów perkusyjnych: recyklingowych happy drums (tank drums, gazofony), różnego rodzaju bębnów i innych.
Magdalena Bitner
Ręcznie malowana biżuteria z motywami przyrodniczymi utrwalana żywicą epoksydową.
Piotr Wachowicz
Własnoręcznie tworzona biżuteria z miedzi, mosiądzu i materiałów naturalnych oraz biżuteria upcyklingowa (drugie życie starych przedmiotów).
Elżbieta Pobudkiewicz
Niepowtarzalna biżuteria z pestek, kamieni (niekoniecznie szlachetnych), drewna, skóry i innych ciekawych często nietypowych materiałów oplatanych drutem a także autorska biżuteria ceramiczna.
Barbara Kmiecik
Ręcznie wykonywana biżuteria z motywami ludowymi, zwierząt oraz roślin.
Emilia Julia Maziarka
Herbatki z naturalnych surowców, na bazie zielonej, czarnej, czerwonej, niebieskiej herbacie oraz drzewku miodowym. surowce zielarskie do samodzielnego parzenia. Akcesoria do zaparzania herbatek.
Julia Słomińska
Tworzę roślinne świece w naczynkach z recyklingu i te wolnostojące This is candle. Robię też biżuterię ze stali chirurgicznej i naturalnych kamieni This is biżu. Moja Mama szydełkuje pod marką This is hat – kapelusze, torebki, opaski.
Sylwia Głań
Dzikie Wnętrze to przestrzeń w której znajdziesz odrobinę dzikości do swego wnętrza.
Przemek Nicewicz
Tworzę ceramikę artystyczno użytkową glazurowaną szkliwami z atestem do kontaktu z artykułami spożywczymi i nie szkliwioną, bębny udu.
Arek Bochen
Łyżki, misy i inne drobne wyroby z drewna.
Ewa Garniec
Dzika kosmetyka, mydła ziołowe, kremy, maseczki, zioła do kąpieli i pięknego samopoczucia, ziołowe olejki. Oraz ecopronting: tkaniny drugiego obiegu drukowane ekologicznie roślinami (szale, ubrania, tkaniny do samodzielnego szycia).
Piotr Szutka
Instrumenty muzyczne; dudy klarnety fujarki.
Wojciech Klęsk
Tworzę naczynia, anioły, przedmioty użytkowe. Inspiruje mnie sztuka ludowa, tradycyjne techniki wytwarzania i adaptowanie ich we współczesnych rozwiązaniach projektowych.
Wioleta Siembida
Ręcznie robiona biżuteria z miedzi i kamieni naturalnych, biżuteria z poroża.
Agnieszka Ziarno Knap
Zajmuje się tworzeniem luster z materiałów upcyclingowych oraz różnościami ze sznurków i włóczek – hitem są torebki na wodę oraz nerki, ale również czapki zimowe i letnie i rękawiczki , jak również szyte przeze mnie torby , spodnie, thsirty z elementami szydełkowymi, podczas eventow plotę również kolorowe sznurki na włosach.
Michał Smoliński
Wykonuję przedmioty ze skóry szyte ręcznie, tylko własne projekty- buty, torby, sakwy, paski.
Małgorzata Kanicka
Głównie biżuteria z żywicy.
Anna Jarząbek
Artystyczne malowanie twarzy.
Katarzyna Kijak
Kombuche, domowa chałwa, ziołowa mikstrura na układ moczowy, ziołowa mikstura z czarnuszką na przeziębienia i drogi oddechowe, ocet winny 10 %, zakwas żołądkowy wg. przepisu Borysa Bołotowa, enzymy trawienne Borysa Bołotowa na koziej serwatce z glistnikiem, zioła szwedzkie, poleski olejek rumiankowy, macerat olejowy z czarnej porzeczki, ekologiczne mydełka.
Beata Derezinska (Mrugala) i Krzysztof Derezinski
Oliwy, przyprawy i torby bawełniane.

STREFA NGO

Fundacja Humanitarna Folkowisko
Organizacja pozarządowa, której celem jest organizowanie i dostarczanie pomocy humanitarnej, kulturalnej, edukacyjnej, dobroczynnej, społecznie użytecznej w Ukrainie oraz rejonach świata, które są objęte konfliktami.
Stowarzyszenie „Dla Ziemi”
Działamy w obszarze integracji migrantek, uchodźczyń i ich dzieci, z polskim społeczeństwem, czyli z grupą, która jest pozostawiona sama sobie (tworzymy z nimi rzemiosło, oparte o produkty z recyklingu). By stać się organizacją niezależną od zewnętrznych funduszy, utworzyliśmy sklep z ubraniami z „drugiej ręki”.
Stowarzyszenie Praźródła
Stowarzyszenie i wydawnictwo Praźródła prowadzi edukację historyczną i etnologiczną. Zajmuję się religioznawczymi badaniami porównawczymi między tradycją słowiańską a tradycjami Azji Centralnej, na podstawie których wydaje książki.
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
Zajmujemy się odpowiedzialną produkcją i konsumpcją. Edukujemy i zachęcamy do wybierania produktów ekologicznych i etycznych tak aby nasza Ziemia, ludzie zwierzęta oraz rośliny mogły koegzystować w harmonii.
Zakład Aktywności Zawodowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu
Głównym celem działalności ZAZ w Starych Oleszycach jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami podjęcie zatrudnienia, a także korzystanie z rehabilitacji zawodowej i społecznej, oraz przygotowanie ich do aktywnego życia w otwartym środowisku na miarę ich indywidualnych możliwości.
Inicjatywa Dzikie Karpaty
Stoisko informacyjne poświęcone ochronie przyrody w Polsce.
Papierwdole
Publikuje polską i zagraniczną literaturę undergroundową, poezję, prozę, art-booki, druki ulotne, audiopoezję, art-zina.
Fundacja GraTy
Współpraca, rozwój, działanie – tak w trzech słowach można opisać naszą Fundację.

STREFA GASTRONOMICZNA

Catering Target
Wykorzystujemy świeże i sprawdzone produkty, aby zapewnić Naszym klientom jak najlepszą jakość wykonywanych usług, zachowując przy tym niskie ceny. Dania obiadowe serwowane w porze południowej.
Kooperatywa Lubelska
Ekologiczna żywność z lubelskiego. Potrawy wegetariańskie i wegańskie.
Smolin Fish
Smolin Fish to rodzinna manufaktura ryb na Roztoczu. Jesteśmy małym zespołem entuzjastów produktów z ryb najwyższej jakości. Naszą pasję staramy się odzwierciedlić w smaku i jakości naszych produktów.
Dastarkhan
Potrawy z grilla, kuchnia gruzińska.
Maria Czachor
Śniadania i obiady na polu namiotowym.
Olga Osfald
Codzień rano racuchy, naleśniki, ukraińskie ponczyki z różnymi nadzieniami, zupa na gorąco i chłodnik w upały, kwas chlebowy, ciasteczka, sól ziołowa w słoiczkach, lizaki ręcznie robione.
Browar Sulewski
Zajmujemy się produkcją rzemieślniczego piwa o bardzo wysokiej jakości i wyjątkowym smaku.
Cydr Filomelos
Cydr i perry własnej produkcji.
Dom Wina Polskiego
Wino regionalne, lemoniada, czekolada na gorąco, nachos.
Galicja Cafe
Nasza palarnia powstała z myślą o tych, którzy chcą cieszyć się filiżanką dobrej, świeżej kawy. My wypalamy i dostarczamy ja naszym klientom, a oni piją tak jak lubią! Sprawdź naszą kawę.
Zimna Zośka
Codziennie w każdym naszym menu pojawiają się nowe smaki lodów, począwszy od tych tradycyjnych tj. śmietanka, wanilia, czekolada, skończywszy na “zimnych” szaleństwach tj. palone masło, solony słonecznik czy rukola na mleku.

Zobacz też:

Nowy post

Nowy post

Folkowisko Gusła już za nami, stworzone przez Was energia i atmosfera wydarzenia zaczynają...

Informator Odpadowy

Informator Odpadowy

Wszyscy dokładamy starań, aby Folkowisko było festiwalem, który zostawia po sobie jak najmniejszy...