Kolejna porcja wiedzy od naszej kochanej Niny – szefowej Dzieciowioski!
Data publikacji: 08/06/22
Alfabet dzieciowioski!
Odpowiedniki do słowa DZIECIO już były, więc czas na WIOSKĘ!??
• W ybory – wielość działań w obrębie Folkowiska wręcz narzuca konieczność dokonywania wyborów ? nie da się być na wszystkich atrakcjach. Po prostu nie da ?
• I nformacje dzieciaki uczą się organizować sobie czas i zdobywać informacje co? gdzie? kiedy? Czyż to nie cudowna umiejętność? Czyż nie o tym marzymy? Żeby dziecko było kiedyś samowystarczalne, a nie zależne od tego co my zorganizujemy i podsuniemy pod nos? Że będą potrafiły sobie zorganizować czas wolny bez przychodzenia i mówienia co 10 minut „nudzi mi się”?
• O dpowiedzialność uczą się tym samych odpowiedzialności za swoje wybory i działania. I nie ma pretensji, że rodzice wybrali złe zajęcia, że wszystko jest nudne i na obiad jest nie to, co akurat dziś się wymarzyło dziecku ? Bo dziecko samo potrafi wybrać, zorganizować sobie zajęcie i zdejmie z rodzica odpowiedzialność za „niwelowanie nudy całego świata”.
• S amodzielność
• K oleżeństwo Poziom kompetencji społecznych u dzieci spada z roku na rok, szczególnie po czasie nauki zdalnej. Wiele dzieci najchętniej komunikuje się ze sobą poprzez telefon i różnego rodzaju komunikatory zatracając te umiejętności w realnym świecie. Folkowisko jest mega realnym światem i znakomitą okazją do poćwiczenia koleżeńskości ? i bycia w grupie rówieśniczej
• A sertywność Dzieci Dzieciowioski maja prawo odmawiać i mówić nie. Nie narzucamy i dajemy wybór. Uczą się tym samym mieś swoje zdanie i je wyrażać.
DZIECIOWIOSKA to najlepszy trening umiejętności społecznych FOR EVER! SERIO ?
Pozdrawiamy serdecznie – zespół Dzieciowioski

Zobacz też:

Zespół Muzykanci

Zespół Muzykanci

Kolejne ogłoszenie! Zobaczcie co Was czeka na Folkowisku Żywioły Grupa ma w repertuarze pieśni...