Kuba Blokesz – niezmiennie na Folkowisku
Data publikacji: 08/04/21
Kuba Blokesz - niezmiennie na Folkowisku

Kuba Blokesz – niezmiennie na Folkowisku

 

Kuba Blokesz to artysta, którego obserwujemy na Folkowisku już od jego 2. edycji w 2012 roku. Przez te lata obserwujemy jak muzyk wzrasta, zmienia się i tworzy nowe projekty, z młodego, obiecującego piosenkarza zamienia się w dojrzałego twórcę. Kuba przyjechał do Gorajca pierwszy raz w 2012, kiedy to zagrał gościnnie z Jackiem Kleyffem „Huśtawki” i wystąpił z programem „6 strun świata”. Przypomnijmy sobie, jak występował u nas w 2012 roku:

Na Folkowisku powstała też idea stworzenia debiutanckiej płyty Kuby, która półtora roku później został zarejestrowany w sali koncertowej Radia Rzeszów. Maciej Piotrowski z Folkowiska odpowiadał za warstwę literacką projektu, a śp. Rafał Potocki był spiritus movens tego koncertu, dzięki czemu nagranie z niego mogło zostać wydane jako osobny album pt. „Lwów. Szkice Miejskie”. W nagraniu wzięli udział śp. Piotr Machalica i Joanna Lewandowska. A oto jedna z piosenek z tego albumu w wykonaniu live:

I niezwykle przyjemnie jest nam ogłosić, że Kuba zagra na X. jubileuszowym Folkowisku Wehikuł Czasu! Zapraszamy naszych ulubionych artystów i artystki, którzy zapisali się w historii naszego Festiwalu – i Blokesza nie może w tym gronie zabraknąć.

Podczas pandemii roku 2020 Kuba Blokesz przeniósł swoją działalność do Internetu, tworząc serię “Liga Mistrzów”. Śpiewa w niej regularne, pełne recitale poświęcone mistrzom piosenkopisarstwa. W niemal 20 koncertach rozbrzmiały już piosenki takich twórców jak: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Kuba Sienkiewicz, czy Jacek Kaczmarski. Filmy na jego kanale zostały wyświetlone już ponad 1 400 000 razy i zgromadziły 5600 subskrybentów.

autor foto: Rafał Soliński

Zobacz też:

Zespół Muzykanci

Zespół Muzykanci

Kolejne ogłoszenie! Zobaczcie co Was czeka na Folkowisku Żywioły Grupa ma w repertuarze pieśni...