Od rockmena do rabina i z powrotem czyli Symcha Keller na Folkowisku!
Data publikacji: 19/05/21
W latach 80. grał reggae w grupie Katharsis… a potem został rabinem i działaczem na rzecz odbudowy życia żydowskiego w Polsce. Po jakimś czasie wrócił na scenę tym razem z muzyką chasydzką wzbogaconą nie tylko o elementy lokalne i wschodnioeuropejskie. Jego muzyka jest grana w prawie trzydziestu stacjach na wszystkich kontynentach, z dużą popularnością w Afryce, ale szczególnie w Azji.
Niedawno miał „swój dzień” w jednej ze stacji radiowych w Singapurze.
Tak Symcha Keller pisze na swoim fb o koncercie na Folkowisku:
Kochani Przyjaciele!
Ciemne chmury zdają się rozstępować, ludzie znowu zaczynają się uśmiechać. Pragniemy od nowa cieszyć się i w pełni przeżywać każdą chwilę. Planowane są nowe koncerty. W tym roku 8 lipca wystąpimy na rewelacyjnym 10 jubileuszowym Festiwalu Folkowisko. Koncert w pełnym składzie z nowym programem. Wszystkich zapraszamy do Gorajca na Roztoczu!
Choć na Folkowisku zagra po raz pierwszy – to będzie to dla nas reminiscencja 2. EDYCJI FOLKOWISKA O KULTURZE ŻYDOWSKIEJ z 2012 roku, na której spotkaliśmy się m.in. ze śp. Robertem Kuwałkiem, grupą Klezmaholics czy przedstawicielami Muzeum Żydów Galicji, a szczególnie odwiedzającą nas stale Anną Wencel z fantastycznymi warsztatami o kulturze żydowskiej.
Bierzcie karnety – póki są! https://folkowisko.pl/karnety-2021/

Zobacz też: