Pierwszy dzień Folkowiska 9 i pół za nami
Data publikacji: 10/07/20

Pierwszy dzień Folkowiska 9 i pół za nami

Było pięknie, kameralnie, jak za pierwszych Folkowisk. Rozmowy w stodole i przy ognisku, słuchanie i tańczenie do pięknej muzyki. Bycie razem. Pięknie było na miejscu, ale dużo działo się też w sieci – na łączach.

Michał Mielczarek rozmawiał z Agnieszką Sowińską o swojej książce „Donikąd”, razem obejrzeliśmy film Julii Kaczorowskiej „Legenda Klimka”, a Maciej na gorajecką ławkę wirtualnie zaprosił i o pograniczu porozmawiał z Agnieszką Pajączkowską. Był koncert „Nowe Źródła”, który decyzją jury wygrał zespół Traditune, ale nagroda publiczności przypadła Yap Snow. Mamy nadzieję, że z oboma spotkamy się na poprawinach Folkowiska już 1 sierpnia. Była też muzyka na żywo.

Przepięknie festiwal otworzył liryczny i zadziorny Patryk Walczak – Syn Tadeusza, a po nim swój debiut zaliczyli Alena, Julia i Łukasz. Ich wykonanie pieśni z różnych części świata porwały nas do tańca. Było też #odpowiedzialnie. Pokazaliśmy, że da się zrobić festiwal w nowym reżimie sanitarnym, nie tracąc przy tym za wiele z klimatu.

Zobacz też:

Żywioły? Daj Ognia!

Żywioły? Daj Ognia!

Przypominamy! Daj Ognia powraca! Przygotujcie się na muzyczną magię, bo Daj Ognia wraca na...

Trwa Open Call!

Trwa Open Call!

Chcesz poprowadzić warsztaty na Folkowisku Żywioły 2024? Open Call to otwarty nabór chętnych do...