Program Festiwalu Folkowisko
Data publikacji: 10/07/22

Stworzyliśmy specjalnie dla ułatwienia odnalezienia interesujących wydarzeń uczestnikom festiwalu oddzielną stronę z programem.

https://program.folkowisko.pl

W tym roku mamy parę interesujących zmian i nowości. Wielbicieli literatury na pewno zainteresuje wydarzenie „Żywa Czytelnia” (tutaj więcej informacji). Pod ten pomysł zmodyfikowane zostały rajdy. Pierwszy raz proponujemy wam piesze wycieczki indywidualne! Ponieważ będą się one odbywać w bardzo małym gronie, warto jak najszybciej zarezerwować sobie taką możliwość. Przewodnikiem będzie Grzegorz Ciećka, który dotychczas podczas każdej edycji festiwalu prowadził rajdy rowerowe. Tym razem pierwszy raz będzie inny przewodnik, będzie nim Robert Gmiterek, który zaprasza na Metaforyczny rajd rowerowy. Robert jest także autorem metaforycznego przewodnika po Roztoczu i odbędzie się z nim spotkanie autorskie bezpośrednio po rajdzie w piątek. Dajemy wam unikatową możliwość poznać autora osobiście w jego żywiole.

W tym roku kładziemy duży nacisk na chillout. Kształtujemy do tego celu w odpowiedni sposób pole namiotowe. Zapraszamy także do Eko-chilloutu. Zachęcamy Was do potraktowania gorajeckiej przyrody, która jest na wyciągnięcie ręki podczas festiwalu, jako szczególną atrakcję. Nie musicie siedzieć cały czas na terenie festiwalowym, wybierzcie się na nasz eko-szlak: https://eko.gorajec.info. Ma on swój początek przy cerkwi gorajeckiej. Czeka na nim na Was sporo atrakcji. Jego główną atrakcją są dwie czatownie ornitologiczne. Jedna z nich to wieża obserwacyjna.

W zeszłym roku bardzo spodobał się Wam pomysł pokazania menu strefy gastronomicznej, stąd w tym roku także będziecie mogli zorientować się, czym dysponujemy. Mamy nadzieję, że sprawi to, że nie będzie trzeba robić zapasów i wieźć ze sobą zbędnego bagażu. Jedzenia wystarczy dla każdego! Poniżej znajdują się linki do głównych działów programowych.

Zanim przyjedziesz na Folkowisko Festiwal (14-16 lipca) koniecznie zobacz nasz przewodnik: CO, GDZIE I KIEDY! Bo sporo zmian i nowinek w tym roku dla was przygotowaliśmy.
1. Mamy parking w nowym miejscu! (zameldujcie się u strażaków)
2. Powstało specjalne pole kamperowe, z wodą i prądem na którym możecie zarezerwować sobie miejsce pod tel. 796066587 – Łukasz
3. Rozbudowujemy infrastrukturę naszego pola namiotowego, na którym powstaje warsztatowisko i miejsce do chilloutu i strefa gastro! Tu też mogą zaparkować kampery, które nie potrzebują podłączenia do mediów (to pole dostępne będzie dla was od środy!) – opłata za pole namiotowe to 100 zł za całość festiwalu
4. Amfiteatr – tu spotkania z cyklu Żywa Biblioteka – nie przegapcie
5. W cerkwi – dyżur przewodnicki i koncert w sobotę o 11.00 Rockoko z UA
6. Szykujemy dla was pyszne jedzenie! W tym roku napitku i jadła nie zabraknie! Serwowane będą śniadania, obiady i kolacje! Kupujcie na terenie festiwalu, wspierajcie lokalnych twórców i Koła Gospodyń Wiejskich! Pijcie też piwko Sulewskie, które wspiera nasz festiwal!
7. Żeby zapisać się na warsztaty, zgłoście się w dniu warsztatów do naszego biura festiwalowego, nie do kas!
8. Wspierajcie Folkowisko kupując koszulki i bluzy festiwalowe!
9. Teren Jarmarku cudów otwarty będzie do godz. 20.00 dla wszystkich uczestników wydarzenia, na teren koncertowy posiadacze biletów jednodniowych wstęp będą mieli od godz. 16.00 (bilety jednodniowe w cenie 100 zł do nabycia są na stronie https://goout.net/pl/folkowisko-2022
10. Segregujmy odpady! To mega ważne! Starajcie się przywieźć jak najmniej śmieci ze sobą ze świata!
11. Działać będzie nasza ukochana Dzieciowioska, pełna gier, zabaw i warsztatów dla najmłodszych
12. Infrastruktura sanitarna: Przygotowaliśmy dla was 5 kabin prysznicowych, 5 toalet w budynku i 6 toalet typu toi-toi, a o to żeby było schludnie i czysto zadbajmy wspólnie.

 

Zobacz też: