Sto lat Młodej Parze!
Data publikacji: 02/07/22
Podczas tegorocznego Folkowiska celebrujemy motyw Wesela – istotnego elementu kultury ludowej, ale i początku festiwalu. W 2008 roku Marina i Marcin pobrali się, a świętowane rocznice wesela przerodziły się w Folkowisko.
Tegoroczną edycją nie tylko wracamy do dawnych tradycji weselnych, ale i prosimy na kolejne PRAWDZIWE WESELE i poprzedzającą je ceremonię ślubną! Młodożeńcy to Kasia Chodoń i Arkadiusz Szałata znani Wam zapewne doskonale m.in. z kapeli Tadirindum i innych muzyczno-śpiewaczych projektów! Jak widzicie już dawno ubierają się jak małżeństwo, czas najwyższy im ten związek uświęcić!
Dołączcie i Wy do tradycyjnego ludowego Wesela, którego istotnym elementem będą oczepiny – niegdyś dla Młodych najważniejszy i najpoważniejszy moment wesela, ponieważ polegał na zmianie statusu w społeczności. Oczepiny jako obrzęd przejścia były swoistym teatrem, odbywały się według scenariusza, pod dyktando specjalnie zaproszonych do tego osób.
Na weselu towarzyszyć nam będzie Teatr Złoty Róg, którego aktorzy już nie jedno czepienie w swym życiu przeżyli! A potem cóż? Czas na wiejską potańcówkę, podczas której do tańca weselnikom zagrają sami Państwo Młodzi!
?️ Nie masz jeszcze karnetu?

Zobacz też: