Witold Vargas na Folkowisko Gusła! Instrumenty oraz animacja
Data publikacji: 07/07/23

Tegoroczna tematyka idealnie wpasuje się w opowieści współautora „Bestiariuszy słowiańskich”, autora „Bestiariusze. Zwierzęta”, bestiariuszy dla najmłodszych i wielu innych książek!
Witold będzie obecny przez cały festiwal i będzie prowadził różnorakie warsztaty i prelekcje, które skrótowo przedstawiamy.

PIĄTEK

10:00 – 11:30 BAJARZ GUŚLARZ CZ. 1Warsztaty z opowiadania (bajanie / storytelling).
14:00 – 15:00 SPRZĄTAMY BESTIARIUSZWykład z Q&A: Systematyka demonów słowiańskich. (Raczej dla dorosłych, ale dla rezolutnych 12-latków może już być ciekawe).
16:30 – 18:00 FABRYKA LEŚNYCH INSTRUMENTÓWWarsztaty (Dla dorosłych i dla dzieci. Małe dzieci lepiej zeby przyszły razem z dorosłym bo w ruch pójdą noże, brzeszczoty i pilniki).

SOBOTA

10:00 – 11:30 TOPIELCE WYŁAŻĄ! – Warsztaty z animacji poklatkowej (Raczej dla dzieci, ale dorośli też mile widziani).
14:00 – 15:00 ŚWIAT LEGENDARZA Spotkanie autorskie: Krótka prezentacja książek z serii „Legendarz” (Bestiariusz słowiański, Duchy polskich miast i zamków, Święci i biesy, Bestiariusz zwierzęta, Magiczne zawody, Bestiariusz japoński). Pytania i odpowiedzi, dyskusja na temat wierzeń słowiańskich.
17:00 – 18:00 BAJARZ GUŚLARZ CZ. 2 Warsztaty Grand finale.

Przegląd opowieści. Uczestnicy spróbują swoich sił w sztuce bajania. Zrobimy mini przedstawienie. Chętni mogą zarejestrować swoje opowieści na pamiątkę! Wpleciemy mini koncert na leśnych instrumentach oraz wyświetlimy film animowany.
Sami przyznajcie, czy to nie brzmi fantastycznie?!

Zobacz też: