Żywa Czytelnia
Data publikacji: 28/06/22
Na tegorocznej edycji Folkowiska w piątek i sobotę (15 i 16 lipca), zorganizujemy projekt „Żywa Czytelnia”??
O co chodzi? ???
❓Koncepcja wydarzenia: Żywa Czytelnia (Human Library – HL) to wydarzenie publiczne, które umożliwia publiczności (zwiedzającym) indywidualne lub w małych grupach spotkanie z osobą przedstawiającą inspirującą historię (książkę)?‍♀️??. Podczas rozmowy zwiedzający może zadać dowolne pytanie osobie reprezentującej książkę. Książka dzieli się swoją historią.
Na Folkowisku, klasyczna forma „Żywej Czytelnia” zostanie odrobinkę przekształcona??
? Czytelnicy, czyli nasi wspaniali festiwalowicze będą mieli okazję porozmawiać z każdą z „książek” na zasadzie „face to face”, to znaczy przez jakiś czas nasze „książki” będą wyczekiwały przy swoich stanowiskach na Was i Wasze pytania. Śmiało będziecie mogli zadać pytania, porozmawiać, podzielić się spostrzeżeniami?
? Następnie koordynatorka projektu, czyli nasza Daria zaprosi „książkę” na scenę, aby porozmawiać i dopytać o sprawy, które być może „czytelnikom” nie przyszły do głowy, a mogą okazać się ciekawostką ?
Nasze „książki” poznacie już niedługo, każda z nich kryje w sobie baaardzo różną tematykę? Będzie ekologicznie, będzie sportowo, będzie literacko i będzie po prostu wspaniale?
Pierwszą książkę przedstawimy już w tym tygodniu!
———————————————————–
Akcja Żywa Czytelnia organizowana jest w ramach projektu „Bridging Communities by Community Empowerment”.
Projekt „Bridging Communities by Community Empowerment” zajmuje się tematami podzielonych społeczności poprzez zaangażowanie społeczności. Łączy kraje Grupy Wyszehradzkiej i Bałkanów Zachodnich w celu: inspirowania obywateli lokalnych społeczności do stawania się zaangażowaną społecznością, aby zachęcić ich do aktywnego udziału w podejmowaniu decyzji w ich społecznościach i łączyć ich w sprawach, które są dla nich ważne, bez względu na ich pochodzenie etniczne, religię lub przeszłość.
Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest propagowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.
Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na blogu projektu: https://bridgingcommunities.tumblr.com/ lub na stronie projektu na Facebooku Community Empowerment through Human Libraries

Zobacz też:

Zespół Muzykanci

Zespół Muzykanci

Kolejne ogłoszenie! Zobaczcie co Was czeka na Folkowisku Żywioły Grupa ma w repertuarze pieśni...